ATYPICKÝ RODINNÝ DOM 

VIZAR STUDIO

Zhrnutie:

Atypický rodinný dom “FLYING HOUSE” je jedinečný projekt ktorý sme zastrešovali od základov. Našou prácou bolo navrhnúť atypický dom v krásnom prostredí Karpát. Taktiež návrh interiéru v minimalistickom, modernom štýle s prírodnými no zároveň luxusnými prvkami.

Celá stavba ako aj interiér mali podliehať týmto kritériam: 

 

  • MODERNÝ
  • MINIMALISTICKÝ
  • VZDUŠNÝ
  • LUXUSNÝ
  • PRÍRODNÝ 

Sme zodpovedný za:

interior design architecture

Stavebný dizajn

Stavba je postavená na piliéroch 40 cm nad zemou. Je maximálne otvorená do exteriéru vďaka veľko metrážnym skleneným stenám. Takmer každá miestnosť má možnosť vstupu do vonkajšieho priestoru ktorý je prekritý strechou. Strecha je stanového typu s vlastnosťou plochej strechy. Vďaka čomu sa opticky javí ako plochá.

Fotorealistické vizualizácie

Predstaviť si takto zložitý projekt nebolo jednoduché ani pre nás. A preto sme sa rozhodli vytvoriť fotorealistické vizualizácie či už interiéru alebo exteriéru. Pretože tak jedinečný projekt si zaslúži jedinečne odprezentovať.

interior design architecture

Interiérový dizajn

Interiér tak ako celú stavbu sme sa snažili riešiť maximálne otvorene, čo sa nám aj podarilo vďaka samonosnej streche. Priestor pozostáva s veľkého otvoreného priestoru obývacej izby, kuchyne, jedálne, vstupnej chodby a pracovne ktorá je prepojená s obývacou izbou cez veľké sklenené zasúvacie dvere. Každá miestnosť je maximálne presklenná a vďaka tomu prepojená s exteriérom.

Väčšina nábytku je riešená na mieru z kvalitného dubového dreva v prírodnom bledom odtieni. Zbytok nábytku je doplnený dizanovými značkami ako THE IDEA, BO CONCEPT, GRAMERCI a iné. V každej miestnosti nájdete velúrové tieniace závesy v zelenej farbe ktoré krásne zjednotili celý priestor.

interior design architecture

Exteriérový dizajn

Exteriér sme sa snažili príliš neupravovať aby sme nepozmenili lesný charakter prostredia. K domu je privedená cestička z kamenných kociek, ktorá časom vďaka rozpínaní prírody bude pretkaná machom čo ju opticky prepojí s prírodou. Plocha pred spojenou obývacou časťou s kuchňou je vyrovnaná no ponechali sme jej vzhľad prirodzeného biotopu.

Galéria:

Nesmierne nás teší že sme mohli byť pri zrode tohto jedinečného konceptu. 

Ďakujeme, 

VIZAR tím.

KONTAKTUJTE NÁS

VIZAR STUDIO

ADRESA:

Piaristická 6667

911 80 Trenčín

OTVÁRACIE HODINY:

9:00 – 16:00 – pracovné dni 

KONTAKT:

+421 950 216 858 

info@vizarstudio.com 

Copyright © 2018 FRT Corporation, s.r.o.. All rights reserved.